Warning: mysql_result() expects parameter 2 to be long, string given in /home/bratkrystyn/ftp/index.php on line 39

Deprecated: Function session_is_registered() is deprecated in /home/bratkrystyn/ftp/lib/przegladarka.inc.php on line 22

Deprecated: Function session_register() is deprecated in /home/bratkrystyn/ftp/lib/przegladarka.inc.php on line 25

Warning: in_array() expects at least 2 parameters, 1 given in /home/bratkrystyn/ftp/lib/przegladarka.inc.php on line 27
Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim »
Powrót na stronę główną
Witamy na naszej stronie / 

DOTACJA FIRMY SC JOHNSON W KWOCIE 4360 PLN

 

DOTACJA FIRMY SC JOHNSON W KWOCIE 4360 PLN na zakup pralek automatycznych oraz automatycznej suszarki do prania w celu doposażenia miejsc zakwaterowania uchodźców z Ukrainy. 

Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu w Gorzowie Wielkopolskim od chwili założenia w 1992 roku działa ponad wszelkimi podziałami i jako organizacja współpracuje ze wszystkimi, którzy z dobrej woli pragną realizować statutową misję Stowarzyszenia, która jest:

„Niesienie pomocy materialnej i duchowej wszystkim, którzy pomocy potrzebują”.

Już od pierwszych dni agresji Rosji na suwerenną Ukrainę, przystąpiliśmy do organizowania pomocy rzeczowej i żywnościowej na rzecz uchodźców z Ukrainy jak i potrzebujących pozostających na jej terenie.

W naszym ośrodku w Długiem jak również w prowadzonej przez nas noclegowni w Gorzowie, obecnie gościmy blisko 150 uchodźców, w większości kobiet – w tym matek z dziećmi. Dzięki środkom finansowym, rzeczowym i żywnościowy pochodzącym z darów naszego ofiarnego społeczeństwa i instytucji możemy zapewnić im godne warunki zakwaterowania i wyżywienia oraz profesjonalnej opieki nad najmłodszymi dziećmi. Starszym dzieciom i młodzieży stworzymy warunki do kontynuowania edukacji w szkołach, a dorosłym pomożemy w podejmowaniu pracy zarobkowej – w tym na rzecz ich własnej społeczności.

Dzięki inicjatywie SC Johnson – firmy rodzinnej pracującej również dla wyższego celu, dla lepszego świata – jako jedni z wielu otrzymaliśmy dotację na realizację zaplanowanego celu, jakim była poprawa warunków bytowych uchodźców poprzez zakup sprzętu umożliwiającego zadbanie o czystość i higienę. Środki finansowe w wysokości 4360 złotych z otrzymanej dotacji oraz nasze własne umożliwiły zakupienie dwóch wydajnych pralek automatycznych oraz suszarki automatycznej do prania.  

Ponadto dzięki uzyskanym rabatom od sprzedawców, którzy również chcieli mieć swój wkład pomocy dla uchodźców zakupiliśmy dodatkowo: trzy kuchenki elektryczne, mikser, dwa czajniki elektryczne oraz maszynkę do strzyżenia włosów.

 

Gorzów Wielkopolski, dnia 10 marca 2022 r.czytaj więcej »

Realizujemy projekt wspólfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej


czytaj więcej »

Podziękowanie Fundacji PGE za otrzymaną darowiznę


Realizujemy projekty finansowane z Funduszu Sprawiedliwości - w latach 2020-2022czytaj więcej »

Aktywnie przez całe życie

 

 

"AKTYWNIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE"

 

 

 

Projekt nr RPLB.07.03.00-08-0019/20, współfinansowany  przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Oś priorytetowa 7 - Równowaga społeczna, Działanie 7.3 - Programy aktywnej integracji realizowane przez inne podmioty. Realizowany w partnerstwie  Związku Organizacji Pomocowych oraz Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

 

Projekt pt.: "Aktywnie przez całe życie" realizowany od 01.10.2020 r. do 31.03.2022 r.  jest formą na przeciwdziałanie ubóstwu i wykluczeniu społeczno-zawodowemu.

Narastający problem usług opieki nad dziećmi/wnukami oraz osobami niesamodzielnymi przyczynia się do utrzymującego wykluczenia społecznego, w grupie mieszkańców województwa lubuskiego, osób powyżej 50 roku życia, które zostały wykluczone z rynku pracy - bardzo często z uwagi na sprawowanie opieki nad swoimi wnukami lub kimś bliskim z otoczenia, a które chciałyby się aktywizować.

Projekt zakłada:

  • wzorcową ścieżkę tj. aktywizację społeczną i zawodową na podstawie indywidualnych diagnoz, które w połączeniu ze stypendiami i nabyciem lub podwyższeniem swoich umiejętności społecznych i zawodowych przyczynią się do odnalezienia na rynku pracy, w tym w spółdzielczości socjalnej,

 

  • komplementarne działania dla uczestnika projektu i otoczenia, wykorzystując przy tym narzędzia aktywizacji społecznej i zawodowej - dla łącznie 200 uczestników ( w tym 150 kobiet ), mieszkańców województwa lubuskiego, którzy poprzez udział w projekcie podwyższą swoje kompetencje i/lub kwalifikacje.

   

 


 


czytaj więcej »

Rozwój usług Społecznych na terenie miasta Gorzowa Wlkp., powiatu strzelecko-drezdeneckiego i powiatu gorzowskiego

 

„ROZWÓJ USŁUG SPOŁECZNYCH NA TERENIE MIASTA GORZOWA WLKP., POWIATU STRZELECKO DREZDENECKIEGO I POWIATU GORZOWSKIEGO”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2014-2020. Oś Priorytetowa 7. Równowaga społeczna, Działanie 7.5 Usługi społeczne.

„Rozwój usług Społecznych na terenie miasta Gorzowa Wlkp., powiatu strzelecko-drezdeneckiego i powiatu gorzowskiego” to projekt realizowany w partnerstwie przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Człowiek w Potrzebie Wolontariat Gorzowski.

Celem głównym projektu, realizowanego w okresie od 1 sierpnia 2019r. do 31 lipca 2021r., jest rozwój usług społecznych skierowanych do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w szczególności osób niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami, poprzez utworzenie na terenie Gorzowa Wlkp. i gm. Strzelce Kraj. m. Długie: 2 Klubów Seniora dla 60 osób oraz mieszkań chronionych treningowych i wspieranych dla 32 osób.

Wsparcie projektem przyczyni się do rozwoju i zwiększenia liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych w społeczności lokalnej oraz liczby osób objętych zindywidualizowanymi usługami społecznymi. 


 


czytaj więcej »

Projekt: Zwiększenie potencjału Ośrodka Kolonijnego w Długiem – rozbudowa bazy noclegowej oraz świetlicy wykładowo-edukacyjnej.

Zaproszenie do składania ofert na roboty budowlane zgodne z przedmiotem zamówienia.   PRZEDŁUZENIE TERMINU SKŁADANIA OFERT.


Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna  w Gorzowie Wlkp, ul. Słoneczna 63, 66-400 Gorzów Wlkp. w ramach realizacji projektu pt. : „Zwiększenie potencjału Ośrodka Kolonijnego w miejscowości Długie poprzez rozbudowę bazy noclegowej oraz świetlicy wykładowo-edukacyjnej z ukierunkowaniem tematycznym na edukację w zakresie akwakultury, ichtiologii oraz gospodarki jeziornej” zaprasza do składania ofert na roboty budowlane na terenie Ośrodka Kolonijnego w miejscowości Długie, na warunkach określonych w zamówieniu - przedstawione w poniższym załączniku.

 

Gorzów Wlkp. 23 czerwca 2020 r.


 

 

 


czytaj więcej »

Projekt: Zwiększenie potencjału Ośrodka Kolonijnego w Długiem – rozbudowa bazy noclegowej oraz świetlicy wykładowo-edukacyjnej.


Zaproszenie do składania ofert na roboty budowlane zgodne z przedmiotem zamówienia.

 


Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna  w Gorzowie Wlkp, ul. Słoneczna 63, 66-400 Gorzów Wlkp. w ramach realizacji projektu pt. : „Zwiększenie potencjału Ośrodka Kolonijnego w miejscowości Długie poprzez rozbudowę bazy noclegowej oraz świetlicy wykładowo-edukacyjnej z ukierunkowaniem tematycznym na edukację w zakresie akwakultury, ichtiologii oraz gospodarki jeziornej” zaprasza do składania ofert na roboty budowlane na terenie Ośrodka Kolonijnego w miejscowości Długie, na warunkach określonych w zamówieniu - przedstawione w poniższym załączniku.

Gorzów Wlkp. 01 czerwca 2020 r.


 


czytaj więcej »

ENERGIA ZE ŻRÓDEŁ ODNAWIALNYCH - DŁUGIE

 

Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. realizuje projekt pn. "Budowa instalacji do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych dla celów c.o. i c.w.u w Ośrodku Integracji Społecznej dla dzieci, młodzieży i osób bezdomnych  w miejscowości Długie"

 

 wartość projektu - 2 674 370,55 zł.

 poziom dofinansowania  - 85%

 

 Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego  na lata 2007-2013


 


czytaj więcej »

Informacja o dofinansowaniu siłowni plenerowej i placu zabaw w naszym OK Długie

 czytaj więcej »

Projekt: Zwiększenie potencjału Ośrodka Kolonijnego w Długiem; rozbudowa bazy noclegowej oraz świetlicy wykładowo-edukacyjnej.


czytaj więcej »


Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0